Merkez: 444 7 019
İstanbul-İzmir-Ankara-Gaziantep
Pzt-Cu: 9:00 - 17:00 / Ct:9:00-15:00
444 7 019 İLETİŞİM

Beynimizin doğal anatomik büyüme hızı ve deformasyonun şiddeti arasındaki ilişki referans alınarak bebeğin hangi müdahaleye ihtiyacı olduğu saptanır ve STARband Aktif Doğrultucu Ortez-Kask tedavisi programı boyunca önceden belirlenmiş bir protokol takip edilir.

Kask tedavisine başlamadan önce bebeğin bulunduğu ay ve deformasyonun şiddeti gözetilerek ortez teknikeri tarafından bir tedavi planı oluşturulur. Bu planda tedavinin ortalama ne kadar süreceği, tedavi sonunda ulaşılacak rakamsal hedefler, yakalanmak istenen klinik görsel gibi takip sürecini belirleyen etkenler formüle edilir. Düzelmenin rakamsal takibini yapmak amacıyla mukayeseli STARscanner 3D tarayıcıdan alınan raporlar referans alınır ve beraberinde baş büyüme tablosundan baş çevresinin gelişimi milimetrik olarak incelenir.

Bu inceleme ve takiplerin sıklığı bebeğin bulunduğu ayla ters orantılıdır. Beyin büyümesi erken aylarda daha hızlı olduğundan kontroller daha sık yapılır. Bebek büyüdükçe beyin büyümesi yavaşlayacağından teknikerin gözlemi doğrultusunda kontrol sıklığı azaltılabilir. Takip protokolü aşağıdaki gibidir;

- 3. aya kadar haftada bir

- 3-6 ay arası 2 haftada bir

- 6-10 ay arası 3 haftada bir

- 10-15 ay arası 4 haftada bir

(Yukarıdaki takip süreleri bebeğin diğer tıbbi süreçleri gözetilerek ortez teknikeri tarafından revize edilebilir.)

www.cranialtedavimerkezi.com adresimizdeki “yüzüstü aktiviteleri” kitapçığımızı indirerek oradaki tavsiyeleri uygulayın. Size çok yardımı olacaktır! (Yüzüstü Aktiviteleri için Tıklayın)

NUMARANIZI BIRAKIN, ARAYALIM

CRANIAL Teknisyeni ile görüşmek için numaranızı bize gönderin..