Merkez: 444 7 019
İstanbul-İzmir-Ankara-Gaziantep
Pzt-Cu: 9:00 - 17:00 / Ct:9:00-15:00
444 7 019 İLETİŞİM

Deformasyonel Brakisefali (Düz Kafa) kafanın arkasının tamamının düz (merkezi düzlük) ve aşırı geniş olmasıdır.

Brakisefali

Deformasyonel Brakisefali (Düz Kafa) kafanın arkasının tamamının düz (merkezi düzlük) ve aşırı geniş olmasıdır. Alın genellikle şişik ya da iki yöndende ileri doğru çıkık ve kafanın yüksekliği aşırı derecede yukarı doğrudur. Deformasyonel (simetrik) Brakisefali teşhis edilen her 10 çocuktan 1'inde görülmektedir.

Kafalarında düzlük olan bebeklerin genelinde, uzun süre sırtüstü yatmalarına sebep olacak ve yüzüstü aktivitede bulunmalarına izin vermeyecek Reflü (Gastric Reflux) vb. bazı değişik rahatsızlıklara bağlı geçmiş bulunmaktadır. STARband ile orantısız kafa şekli olan merkezi düzlüğün daha oval ve düzgün bir görünüm alması hedeflenir.

Kafalarında düzlük olan bebeklerin genelinde, uzun süre sırtüstü yatmalarına sebep olacak ve yüzüstü aktivitede bulunmalarına izin vermeyecek Reflü (Gastric Reflux) vb. bazı değişik rahatsızlıklara bağlı geçmiş bulunmaktadır.

Asimetrik Brakisefali

Asimetrik Brakisefali oldukça sık görülen bir deformitedir. Kafatası yanlardan aşırı geniş ve arkadan düzdür. Aynı zamanda plagiosefalideki gibi kafanın arkasının bir tarafında düzlük/yamukluk ve zıt tarafında çıkıntının yani bir asimetrinin beraber bulunduğu bir çeşit şekil bozukluğudur. Bugüne kadar alınan tarama verilerinden elde edilen sonuçlara göre Asimetrik Brakisefali vakaları, Deformasyonel Plagiosefali'den sonra ikinci sırada gelmektedir. STARband ile bebeklerin kafasındaki uzunluğun genişliğe oranının ve asimetrinin düzeltilmesi hedeflenmektedir.

Asimetrik Brakisefali oldukça sık görülen bir deformitedir.Kafatası yanlardan aşırı geniş ve arkadan düzdür.Aynı zamanda plagiosefalideki gibi kafanın arkasının bir tarafında düzlük/yamukluk ve zıt tarafında çıkıntının yani bir asimetrinin beraber bulunduğu bir çeşit şekil bozukluğudur.www.cranialtedavimerkezi.com adresimizdeki “yüzüstü aktiviteleri” kitapçığımızı indirerek oradaki tavsiyeleri uygulayın. Size çok yardımı olacaktır! (Yüzüstü Aktiviteleri için Tıklayın)

NUMARANIZI BIRAKIN, ARAYALIM

CRANIAL Teknisyeni ile görüşmek için numaranızı bize gönderin..