Cranial Tedavi Merkezi LTD. ŞTİ. olarak tüm şubelerimiz kuruluşumuzdan beri özenle dezenfekte edilip alkollü mendil, spray ve hand sanitizer gibi dezenfektanlar ile sterilize edilmektedir.
HEMEN ARA

Metopik Sütür Sinostoz (Trigonosefali)

Metopik sütür sinostoz bebeğin alnının orta alanını, burun kökünden bıngıldağa kadar uzanan bir bölgeyi etkiler.
bebeklerde kafa yamukluğu, kafatası düzeltme ameliyatı, bebeklerde kafatası şekil bozuklukları düzeltme, plagiosefali tedavisi, düz kafa şekli, kayık kafa, skafosefali ameliyatı, bebeklerde baş eğriliği, kafatası şekil bozuklukları, bebek kafa kaskı, bebeklerde alın kemiği, bebeklerde kafa gelişimi, bebeklerde kafatası şekil bozukluğu, kafatası şekil bozukluğu ameliyatı, skafosefali, Plagiosefali, kraniosinostoz, bebek kafa şekillendirici kask, bebeklerde kafa şekli bozukluğu, bebeklerde kask tedavisi, kafa düzleşmesi, yüz eğriliği, kafa şekli estetiği, bebeklerde kafatası ameliyatı, sinostoz, kafatası şekil bozukluğu ve yüz asimetrisi, kafatası şekli düzeltme, trigonosefali, bebeklerde sivri kafa, üçgen kafa, Brakisefali, kafatası ameliyatları, bıngıldağın erken kapanması, kask tedavisi, bebeklerde kafatasının erken kapanması, kafatası yamukluğu düzeltme, yüz simetri bozukluğu tedavisi, endoskopik kafatası ameliyatı, endoskopik kapalı kafatası ameliyatı, metopik sütür sinostozÖn lobların ikisi de ileri doğru ve yanlara doğru genişler.

Metopik Sütür Sinostozdan dolayı Endoskopik Kraniyektomi ameliyatı sonrasında ortez kask tedavisi gören bir hastamız.
 

Metopik sütür sinostoz bebeğin alnının orta alanını, burun kökünden bıngıldağa kadar uzanan bir bölgeyi etkiler. Ön lobların ikisi de ileri doğru ve yanlara doğru genişler. Göz çukurlarının birbirine doğru kayması yüzünden gözler daha bir bitişik durur. Erken sütür kapanması, üstten kuşbakışı bakıldığında bebekte yukarı doğru tümsek ya da orta hatta yükselti ile alında geriye doğru eğimli bir üçgen görüntüsü oluşmasına neden olur. Daha sonrasında beynin o yönde büyümesi yüzünden kafanın arkasında bir çıkıntı ortaya çıkar.

Kapalı Endoskopik Kafatası Ameliyatı

Metopik sütür sinostozun tedavisi orta hat üzerinde ve yenidoğanın saçının hemen arkasında açılan tek kesikten yapılır. Endoskoplar bıngıldaktan burun köküne kadar sütür üzerindeki bebeğin kafasındaki deriyi yükseltmek için kullanılır. Kafatası üzerinde küçük bir delik açılır açılmaz, endoskoplar kemiğin altına girer ve etkilenmiş sütür altındaki kemiğin görülmesi için kullanılırlar. Küçük bir çubuk kemik (0.7mm) genel olarak burundan ön bıngıldağa kadar çıkarılır, böylece daralmış kapalı sütür rahatlatılır.
www.cranialtedavimerkezi.com adresimizdeki “yüzüstü aktiviteleri” kitapçığımızı indirerek oradaki tavsiyeleri uygulayın. Size çok yardımı olacaktır! (Yüzüstü Aktiviteleri için Tıklayın)

NUMARANIZI BIRAKIN, ARAYALIM

CRANIAL Teknisyenleriyle görüşmek için numaranızı bize gönderin.