Cranial Tedavi Merkezi LTD. ŞTİ. olarak tüm şubelerimiz kuruluşumuzdan beri özenle dezenfekte edilip alkollü mendil, spray ve hand sanitizer gibi dezenfektanlar ile sterilize edilmektedir.
HEMEN ARA

STARband Aktif Kask Tedavisinin Efektifliği İle İlgili Bilmeniz Gereken Birkaç Şey;

 • Orthomerica, 2001 yılından beri dünyanın en büyük ve en güvenilir STARband marka kafatası doğrultma ortezlerinin üreticisidir. 

 • Bugüne kadar 500 binden fazla bebek STARband ortez kasklar ile tedavi edilmiştir.

 • Bebeğinizin sağlığı, güvenliği ve ideal klinik sonuçların yani düzelmenin elde edilmesini başarmak için yüksek uzmanlık ve teknoloji gerektiren aktif STARband ortez kasklar kafatası şekil bozukluğunun tipine, deformasyonun şiddetine ve yaşına göre farklı dizayn edilmekte ve Kraniyal Teknikerleri tarafından tedavi süreci sık periyodlarla değerlendirilmektedir.

 • Düzelme esnasında amaçlanan kısa süren, sorunsuz ve rahat bir tedavi süreci geçirilmesidir. %0,1 hassasiyetteki üstün STARscanner ve SmartSoc 3D tarama sistemi ile alınan ölçü ve dizaynındaki benzersizliği ile STARband bebeğinizin kafasındaki çıkıntıların olduğu yerlerden tam tutuş sağlayarak büyümeyi kafadaki düzlüğün olduğu yerlere doğru vermeye takar takmaz başlar.  

 • STARband FDA onaylıdır! Kafatası şekil bozukluğunun tipine göre dizayn edilen 6 çeşit kask modelinin her biri piyasada hasta üzerinde kullanım için onaylıdır.

 • Ayrıca yine FDA tarafından onaylı STARscanner 3D tarama raporundan çıkacak şiddete göre bebeğinizin kafasındaki şekil bozukluğunun, yaşıda göz önüne alınarak, pozisyon değiştirme mi, fizyoterapi mi yoksa STARband aktif kask tedavisi mi gerektirdiğini ya da gerektirmediğini öğrenin. (Şiddet Derecesi Tablosu İçin Tıklayınız)

 • STARband, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından üretimine ABD' de ve dünyada onay verilen bir kafatası doğrultma ortezidir. Etkinliği, sağlık güvenliği ve kayıt bilgileri sıkı bir şekilde düzenlenmekte ve periyodik olarak denetlenmektedir.

 • FDA, STARband aktif ortez kasklara onay verirken bazı hassas kriterleri göz önünde bulundurmaktadır. Bunlar; söz konusu ortez kaskların bebeklerin kafasındaki şekil bozukluğunu düzeltmede etkisinin araştırmalarla doğrulanmış olması, kaskın bebeklerin nörolojik gelişimini engellemiyor oluşu, kaskların üretiminde cilde zarar vermeyecek malzemelerin kullanılması, kaskın dizaynında ve üretiminde belirlenen standartların dışına çıkılmamış olması, kask takıldıktan sonra ise düzenli kontrolünün ve takibinin STARband ortez konusunda eğitimli ve sertifikalı kraniyal teknikerleri tarafından yapılması vb.

 • STARband aktif ortez kask tedavisi ile düzelmenin yalnız 3 ile 18 ay arasında mümkün olduğunu ve 4-6 ay arasının tedaviye başlamak için ideal yaşlar olduğunu lütfen aklınızda tutunuz!

 • Bazı çok aşırı kafatası şekil bozukluklarının dışında sadece tek STARband ortez kask ile tedavi sonlandırılır.

 • STARband kask tedavisi gören hastalarımızın %95' inden fazlasında tek kaskla düzelme görülmektedir.  

 • Aktif STARband ortez kasklar, açık kraniosinostoz (craniosynostosis) ameliyatlarının (CVR) aksine çok daha az yıpratıcı kapalı endoskopik kraniektomi ameliyatları sonrası kafatası şekil bozukluğunun düzeltilmesinde dünya lideridir.

 • STARband ayrıca daha ekonomik olan koruyucu ortez kask modeliyle açık CVR (Cranial Vault Remodeling) ameliyatları sonrası kafatasını korumak ve düzgün gelişimini sağlamak için idealdir.

 • STARband ailesi ortez kasklar, post-op kraniosinostoz için FDA tarafından onay alan ilk kafatası doğrultma ortezidir.www.cranialtedavimerkezi.com adresimizdeki “yüzüstü aktiviteleri” kitapçığımızı indirerek oradaki tavsiyeleri uygulayın. Size çok yardımı olacaktır! (Yüzüstü Aktiviteleri için Tıklayın)

NUMARANIZI BIRAKIN, ARAYALIM

CRANIAL Teknisyenleriyle görüşmek için numaranızı bize gönderin.