Merkez: 444 7 019
İstanbul-İzmir-Ankara-Gaziantep
Pzt-Cu: 9:00 - 17:00 / Ct:9:00-15:00
444 7 019 İLETİŞİM

Kafatası Şekil Bozuklukları İçin Önlem ve Tedavi Yöntemleri

Amerikan Pediatri Akademisinin tavsiye ettiği gibi bebeğinizin güvenliği için her zaman sırt üstü yatırın. Uyanıkken belli sürelerle dik pozisyonda kalmasını sağlayın. Değişik pozisyonlarda olmasını sağlayacak oyunlar geliştirin ve farklı pozisyonlarda tutun. Gece yatarken başının yönünü değiştirin. Düzlük olan yerin tersi yönde sırt üstü yatırın. Emeklemeleri, sırt üstü dönmeleri, nesneleri itmeleri, çekmeleri, yakalamaları ve tutmaları için cesaretlendirin.

Amerikan Pediatri Akademisinin tavsiye ettiği gibi bebeğinizin güvenliği için her zaman sırt üstü yatırın.

Sizin yanınızda ve kontrolünüzde uyanık iken gün içinde birçok kez bebeğinizle yüzüstü aktiviteler yapın.

Eğer ki, bebeğinizin boyun kası kısa (Tortikolis) ve bu yüzden başı sadece bir yöne yatık yatıyorsa, bir fizyoterapistten yardım alın.

Çocuk arabası, araba koltuğu, beşik ve sallanan beşik gibi araçların kullanımını sınırlı ve kısa tutmaya çalışın.

Sırtüstü yatarken sadece başın yönünü değiştirme yani pozisyon değiştirme, egzersizler ve yüzüstü aktivitelerin, bozukluğun düzelmesine katkısının yeterli olmadığı durumlarda STARband Kafatası Doğrultma Ortezleri için bize ulaşın. www.cranialtedavimerkezi.com adresimizdeki “yüzüstü aktiviteleri” kitapçığımızı indirerek oradaki tavsiyeleri uygulayın. Size çok yardımı olacaktır! (Yüzüstü Aktiviteleri için Tıklayın)

NUMARANIZI BIRAKIN, ARAYALIM

CRANIAL Teknisyeni ile görüşmek için numaranızı bize gönderin..