Merkez: 444 7 019
İstanbul-İzmir-Ankara-Gaziantep
Pzt-Cu: 9:00 - 17:00 / Ct:9:00-15:00
444 7 019 İLETİŞİM

Kraniosinostoz ve STARband Ortez Kasklar

Kraniosinostoz (craniosynostosis), kafatasındaki bir ya da daha fazla kemiğin birleştikleri yerlerden (sütür) erken kapanmasıdır. Genellikle cerrahi müdahale edilmesi gerekir. Kafatası beş ayrı tabakadan oluşur. Kraniosinostoz birbirinden ayrık bu kemiklerin büyümesini sınırlar ve kaynaşmış tabakaların dikine doğru anormal büyümesine sebep olur. Uzman bir doktora en kısa sürede muayene için gidilmesi tavsiye edilir. Farklı kraniosinostoz çeşitleri vardır; sagital, koronal, metopik, ve lambdoid. Kraniosinostoz teşhisi konmuş bebekler genellikle cerrahi müdahaleyi gerektirir ve bir pediatrik beyin cerrahı (nöroşirurji) ya da kraniofasial (craniofacial) uzmanına acilen daha ileri tetkik ve tedavi için yönlendirilmelidir. Erken teşhis edilmesi hayati olabilmektedir. 

Aktif STARband ortez kasklar ameliyat ile açılan sütürlerin sonrasında kaynaşma (kraniosinostoz) yüzünden oluşan deformasyonu düzeltmek için tercih edilmektedir. Özellikle kafatası tamamen açılmadan, hastaya çok daha az zarar veren, 45 dakika ameliyatı süren ve ertesi gün taburcu olmasını sağlayan bir teknik olan Endoskopik Kraniektomi (Endoscopic Craniectomy) kafatası ameliyatlarından sonra tedavinin devamı, bir endikasyon olarak STARband ortez kasklar kullanılabilir. 

Aktif STARband ortez kasklar endoskopik (kapalı) ameliyat sonrasında kafatasını düzeltmedeki sonuçlarından, etkinliğinden dolayı tercih edilen cihazlardır. Aynı zamanda, geleneksel açık ameliyatlardan (CVR- Cranial Vault Reconstruction /Remolding) sonra koruma amaçlı düzgün kafatası büyümesinin takibinde ya da yeterli düzeltmenin mümkün olmadığı durumlarda çok nadir de olsa aktif STARband ortez kasklara ihtiyaç duyulabilmektedir.Kraniosinostoz (craniosynostosis), kafatasındaki bir ya da daha fazla kemiğin birleştikleri yerlerden (sütür) erken kapanmasıdır.
 

SAGİTAL SİNOSTOZ

Sagital sinostoz, skafosefali, SAGİTAL SİNOSTOZ, en çok rastlanan tek sütür kraniosinostoz çeşitidir. 

SAGİTAL SİNOSTOZ, en çok rastlanan tek sütür kraniosinostoz çeşitidir. 

LAMBDOİD SİNOSTOZ

bebeklerde kafa yamukluğu, kafatası düzeltme ameliyatı, bebeklerde kafatası şekil bozuklukları düzeltme, plagiosefali tedavisi, düz kafa şekli, kayık kafa, skafosefali ameliyatı, bebeklerde baş eğriliği, kafatası şekil bozuklukları, bebek kafa kaskı, bebeklerde alın kemiği, bebeklerde kafa gelişimi, bebeklerde kafatası şekil bozukluğu, kafatası şekil bozukluğu ameliyatı, skafosefali, Plagiosefali, kraniosinostoz, bebek kafa şekillendirici kask, bebeklerde kafa şekli bozukluğu, bebeklerde kask tedavisi, kafa düzleşmesi, yüz eğriliği, kafa şekli estetiği, bebek kaskı, bebeklerde kafatası ameliyatı, sinostoz, kafatası şekil bozukluğu ve yüz asimetrisi, kafatası şekli düzeltme, trigonosefali, bebeklerde sivri kafa, üçgen kafa, Brakisefali, kafatası ameliyatları, bıngıldağın erken kapanması, kask tedavisi, bebeklerde kafatasının erken kapanması, kafatası yamukluğu düzeltme, yüz simetri bozukluğu tedavisi, endoskopik kafatası ameliyatı, endoskopik kapalı kafatası ameliyatı

LAMBDOİD SİNOSTOZ en az görünen kraniosinostoz çeşididir ve plagiosefali ile karıştırılabilinir.

 www.cranialtedavimerkezi.com adresimizdeki “yüzüstü aktiviteleri” kitapçığımızı indirerek oradaki tavsiyeleri uygulayın. Size çok yardımı olacaktır! (Yüzüstü Aktiviteleri için Tıklayın)

NUMARANIZI BIRAKIN, ARAYALIM

CRANIAL Teknisyeni ile görüşmek için numaranızı bize gönderin..