Cranial Tedavi Merkezi olarak tüm şubelerimiz kuruluşumuzdan beri özenle dezenfekte edilip alkollü mendil, spray ve hand sanitizer gibi dezenfektanlar ile sterilize edilmektedir.
HEMEN ARA

Lambdoid sütür kraniosinostoz bütün kraniosinostoz tipleri arasında en az rastlanılanıdır.

Lambdoid sütür kraniosinostoz bütün kraniosinostoz tipleri arasında en az rastlanılanıdır. Lambdoid sütür sinostozdaki erken kapanma, bebeğin kafasının arkasındaki etkilenmiş tarafta düzlüğe neden olur. Bu durum etkilenmiş taraftaki kulak arkasında bulunan mastoid kemikte dışarı doğru bir çıkıntı oluşumuna ve ayrıca kulağın aşağı doğru kaymasına sebep olur. Bunun gibi özel durumlar kafatasının sola ya da sağa yatık durmasına yol açar.

Kapalı Endoskopik Kafatası Ameliyatı

Daralmış lambdoid sütürleri açmak için, bebeğin kafatasının arkasında 2-3 cm genişliğinde 2 kesik atılır. Biri orta hat üzerinde ve diğeride etkilenen taraftaki kulağın hemen arkasından yapılır. Daralmış lambdoid sütür bir endoskop yardımı ve alınan görüntü ile çıkarılır. Diğer sütürlerde olduğu gibi kesikler sonrasında kaldırılması gerekmeyen deri altında emilebilen sütürler ile kapatılır.www.cranialtedavimerkezi.com adresimizdeki “yüzüstü aktiviteleri” kitapçığımızı indirerek oradaki tavsiyeleri uygulayın. Size çok yardımı olacaktır! (Yüzüstü Aktiviteleri için Tıklayın)

NUMARANIZI BIRAKIN, ARAYALIM

CRANIAL Teknisyenleriyle görüşmek için numaranızı bize gönderin.