Cranial Tedavi Merkezi LTD. ŞTİ. olarak tüm şubelerimiz kuruluşumuzdan beri özenle dezenfekte edilip alkollü mendil, spray ve hand sanitizer gibi dezenfektanlar ile sterilize edilmektedir.
HEMEN ARA

STARSCANNER VE SMARTSOC VERİ TOPLAMA SİSTEMİ NEDİR?

STARSCANNER 3D VERİ TOPLAMA SİSTEMİ TEKNİSYENİN KLASİK YÖNTEM ALÇI İLE ÖLÇÜ ALMASI YERİNE BEBEĞİN KAFA ÖLÇÜSÜNÜ SADECE 2 SANİYEDE ALMASINI SAĞLAYAN BİR TARAMA SİSTEMİDİR. SMARTSOC İSE SAMSUNG GALAXY S7 ÜZERİNDEN YİNE SADECE ORTHOMERICA' YA ÖZEL CURVE CAPTURE TEKNOLOJİSİ İLE 2-3 DAKİKA İÇİNDE TARAMA ALAN MOBİL BİR VERİ TOPLAMA SİSTEMİDİR.

STARscanner hem ölçü kalitesi hem de raporlamadaki hassasiyeti ve doğruluğu yüzünden araştırmalarda özellikle tercih edilir. Kaskların ve tedavinin etkililiği STARscanner ile tespit edilir.

STARscanner 3D veri toplama sistemi ile ayrıntılı kafa şekil bilgisi üç boyutlu olarak %0.5 hassasiyetli ve Smartsoc ile %0,1 hassasiyetle alınır ve bu alınan ölçüye göre STARband Kranial Doğrultma Ortezleri Orthomerica tarafından bebeğe özel, tam olarak üretilir. İki veri toplama sistemide STARband ortez kaskları gibi FDA tarafından onaylıdır. Ayrıca da ikiside ihtiyaca göre özel tasarlanmış yazılımı ile birçok açıdan görüntü sunabilen kapsamlı tarama sistemleridir. Ortez kask tedavisinin gelişimini bu sistemler sayesinde baştan sona takip etmek mümkün olabilmektedir.

Şiddet Kıyaslama Raporu ve STARscanner ve Smartsoc

 
STARscanner 3D Tarama Sistemi
STARscanner hem ölçü kalitesi hem de raporlamadaki hassasiyeti ve doğruluğu yüzünden araştırmalarda özellikle tercih edilir.Kaskların ve tedavinin etkililiği STARscanner ile tespit edilir.
 
SmartSoc 3D Tarama Sistemi
STARscanner veri kıyaslama raporu, 3D veri toplama sistemiyle alınan ölçümlerin detaylı olarak karşılaştırılmasını sağlayan bir raporlama ve değerlendirme programıdır.Kraniofasial (Craniofacial) uzmanları tarafından ameliyatlarında ve çeşitli araştırmalarda kullanılan üstün bir sistemdir.

STARscanner veri kıyaslama raporu, 3D veri toplama sistemiyle alınan ölçümlerin detaylı olarak karşılaştırılmasını sağlayan bir raporlama ve değerlendirme programıdır.

Kraniofasial (Craniofacial) uzmanları tarafından ameliyatlarında ve çeşitli araştırmalarda kullanılan üstün bir sistemdir. Smartsoc' ta STARscanner gibi bir veri kıyaslama raporudur. Tarayıcı ile bebeğinizin kafasının ölçümleri belli aralıklarla alınır. Alınan bu veriler sayesinde başlangıçtaki bozukluk oranı istenilen her dönemde karşılaştırılarak düzelmenin yakından izlenmesi sağlanır.

En önemlisi de sistem tarafından alınan ölçümler ve karşılaştırmalı rapor sizinle ve doktorunuzla paylaşılır. 

Böylece bebeğinizin durumu hakkında anlam verebileceğiniz bilgilere ulaşmış olursunuz. Veri kıyaslama raporundaki veriler doğrultusunda CRANIAL teknisyeni bebeğinizin kafasındaki bozukluğun ne olduğunu, ne kadar olduğunu, ne kadar değişme olduğu ve hedefler hakkında siz ebeveynleri bilgilendirir.

STARband Kask Tedavisi Programında STARscanner ve SmartSoc 3D Tarama Sistemlerinin Önemi

STARscanner ve SmartSoc 3D tarama sistemleri STARband kask tedavisi programının etkinliğinin garantisinde ilk ve en önemli parçalarından sadece biridir. STARscanner ve SmartSoc tarama sistemlerinin hassasiyeti sayesinde yüksek kalitede alınan detaylı görüntü STARband kaskların başarısındaki ilk adım olmakla birlikte aynı zamanda tedavi boyunca ve sonunda etkinliğinin ölçülmesinde kullanılan, dünyaca güvenilen, bir kafatası (cranial) tarama sistemidir. 

Üstün tarama kalitesi ve 2 saniye gibi kısa bir sürede rahat ve güvenli bir şekilde bütün kafatasının detaylı 3D ölçüsünün alınmasının yanında STARscanner’ in bir diğer üstünlüğü veri toplama ve değerlendirme yöntemi olmasıdır. Bebeğinizin kafasındaki şekil bozukluğunun şiddetini objektif ve net olarak ortaya konmasını sağlar. Aynı zamanda hem rakamsal hem de görsel olarak karşılaştırmalı takibinin Kraniyal tekniker, ebeveynler ve sevk eden doktor tarafından yapılması mümkün olur. Kafatasındaki gelişim periyotlar halinde izlenerek STARband kaskın etkinliği herhangi bir görsel yanılgıya düşülmeden olduğu gibi rapor halinde sunulur.  

STARscanner ve SmartSoc radyasyon gibi zararlı ışınlar yayar mı?

Hem STARscanner’in hem de SmartSoc’ın FDA tarafından onaylı olmasının sebeplerinden biri herhangi bir zararlı ışın yaymamaları, halk sağlığı yönünden sık kullanımında dahi sakıncasının olmamasıdır. İkisi de cilt altına girmeden kafanın sadece 3D şeklini çıkarmaktadır. Hatta erken tespit edilen kraniosinostoz şüphesi bulunan hastaların takibinde de kullanılır. Belli aralıklarla alınan STARscanner 3D taramalar karşılaştırılarak kafatasındaki büyümenin oransal ve simetrik karşılaştırmasının yanında hacim, uzunluk, göz ve kulak asimetrisi, yüz asimetrisi vb. daha pek çok kafa ve yüz anatomisinin takibi de yapılır. Bu sayede tomografi ve MR çekilmesine gerek kalmadan sütür bölgelerindeki büyümeye ve gelişime göre hasta değerlendirilebilir. Zamanı geldiğinde de sadece bir kez CT (tomografi) ya da MR çekilerek sütürlerin kapalılık durumuna bakılır. Bu sayede zamana yayılmış şekilde hem de karşılaştırmalı olarak bir tomografiden alınacak anatomik verilerden daha fazla bilgi bebeği radyasyona maruz bırakmadan elde edilir.www.cranialtedavimerkezi.com adresimizdeki “yüzüstü aktiviteleri” kitapçığımızı indirerek oradaki tavsiyeleri uygulayın. Size çok yardımı olacaktır! (Yüzüstü Aktiviteleri için Tıklayın)

NUMARANIZI BIRAKIN, ARAYALIM

CRANIAL Teknisyenleriyle görüşmek için numaranızı bize gönderin.