Merkez: 444 7 019
İstanbul-İzmir-Ankara-Gaziantep
Pzt-Cu: 9:00 - 17:00 / Ct:9:00-15:00
444 7 019 İLETİŞİM

STARband Koruyucu Ortez Kasklar

STARband koruyucu ortez kasklar özellikle kraniosinostoz vb. vakalarda kafatası üzerinde yapılan ameliyatların sonrasında darbelere karşı ya da mevcut durumunu korumak ya da ameliyat sonrası tekrar ortaya çıkabilecek deformasyonları engellemek için kullanılırlar. Bunun yanında travma, epilepsi, dengede duramama vb. daha pek çok sebepten dolayı koruyucu ortez kasklar bebek, çocuk ve yetişkin olmak üzere her hastaya bir yaş sınırlaması olmaksızın rahatlıkla uygulanabilmektedir.

bebeklerde kafa yamukluğu, kafatası düzeltme ameliyatı, bebeklerde kafatası şekil bozuklukları düzeltme, plagiosefali tedavisi, düz kafa şekli, kayık kafa, skafosefali ameliyatı, bebeklerde baş eğriliği, kafatası şekil bozuklukları, bebek kafa kaskı, bebeklerde alın kemiği, bebeklerde kafa gelişimi, bebeklerde kafatası şekil bozukluğu, kafatası şekil bozukluğu ameliyatı, skafosefali, Plagiosefali, kraniosinostoz, bebek kafa şekillendirici kask, bebeklerde kafa şekli bozukluğu, bebeklerde kask tedavisi, kafa düzleşmesi, yüz eğriliği, kafa şekli estetiği, bebek kaskı, bebeklerde kafatası ameliyatı, sinostoz, kafatası şekil bozukluğu ve yüz asimetrisi, kafatası şekli düzeltme, trigonosefali, bebeklerde sivri kafa, üçgen kafa, Brakisefali, kafatası ameliyatları, bıngıldağın erken kapanması, kask tedavisi, bebeklerde kafatasının erken kapanması, kafatası yamukluğu düzeltme, yüz simetri bozukluğu tedavisi, endoskopik kafatası ameliyatı, endoskopik kapalı kafatası ameliyatı

STARband kranial doğrultma ortezleri kafatasında oluşan deformasyonları düzeltmek için dizayn edilerek uygulama sonrasında periyodik takibi yapılırken çok daha ekonomik olan STARband koruyucu ortez kask kafatası şekil bozukluklarını veya asimetriyi düzeltmek için kullanılmazlar.

3-D ölçü ile kişiye özel olarak dizayn edilen ve uygulanan koruyucu kasklar daha çok deformitesi ameliyat ile düzeltilen kafatasının mevcut durumunun korunması ve gelişimini düzgün bir şekilde sürdürmesi için kullanılır.

Klinik Endikasyonlar

Kontrendikasyonlarıwww.cranialtedavimerkezi.com adresimizdeki “yüzüstü aktiviteleri” kitapçığımızı indirerek oradaki tavsiyeleri uygulayın. Size çok yardımı olacaktır! (Yüzüstü Aktiviteleri için Tıklayın)

NUMARANIZI BIRAKIN, ARAYALIM

CRANIAL Teknisyeni ile görüşmek için numaranızı bize gönderin..