HEMEN ARA

Bilateral Koronal Sütür Sinostoz 
Unilateral Koronal Sütür Sinostoz

bebeklerde kafa yamukluğu, kafatası düzeltme ameliyatı, bebeklerde kafatası şekil bozuklukları düzeltme, plagiosefali tedavisi, düz kafa şekli, kayık kafa, skafosefali ameliyatı, bebeklerde baş eğriliği, kafatası şekil bozuklukları, bebek kafa kaskı, bebeklerde alın kemiği, bebeklerde kafa gelişimi, bebeklerde kafatası şekil bozukluğu, kafatası şekil bozukluğu ameliyatı, skafosefali, Plagiosefali, kraniosinostoz, bebek kafa şekillendirici kask, bebeklerde kafa şekli bozukluğu, bebeklerde kask tedavisi, kafa düzleşmesi, yüz eğriliği, kafa şekli estetiği, bebek kaskı, bebeklerde kafatası ameliyatı, sinostoz, kafatası şekil bozukluğu ve yüz asimetrisi, kafatası şekli düzeltme, trigonosefali, bebeklerde sivri kafa, Brakisefali, kafatası ameliyatları, bıngıldağın erken kapanması, kask tedavisi, bebeklerde kafatasının erken kapanması, kafatası yamukluğu düzeltme, yüz simetri bozukluğu tedavisi, endoskopik kafatası ameliyatı, endoskopik kapalı kafatası ameliyatı, koronal sütür sinostoz

 

Erken kapanan sütürden dolayı oluşan bu durum anterior plagiosefali (anterior plagiocephaly) olarakta bilinir.Bir kulaktan diğer kulağa kadar uzanan sol ve sağ koronal sütürlerinden birinin ya da ikisinin kaynaşmasıdır. Bu tip kraniosinostoz ile alın gömükleşmiş ve düzleşmiştir ve ayrıca da göz çukuru yüksek ve eğiktir.Koronal sütür sinostoz alının ve ön lopun büyümesini etkilerken diğer tarafın ileri doğru genişlemesine sebep olur.

Koronal sütür sinostoz alnın ve ön lopun büyümesini etkilerken diğer tarafın ileri doğru genişlemesine sebep olur. Erken kapanan sütürden dolayı oluşan bu durum anterior plagiosefali (anterior plagiocephaly) olarakta bilinir. Bir kulaktan diğer kulağa kadar uzanan sol ve sağ koronal sütürlerinden birinin ya da ikisinin kaynaşmasıdır. Bu tip kraniosinostoz ile alın gömükleşmiş ve düzleşmiştir ve ayrıca da göz çukuru yüksek ve eğiktir. Aynı zamanda bebeğinizin gözlerinin dışa doğru çıkık (pörtlek) ve burnunun diğer tarafa doğru yatık olduğunu fark edeceksinizdir. Bebeğiniz çift görmeyi (şaşılık) engellemek için kafasını yana doğru eğri tutması bu çeşit kraniyosinostozun ve tedavi edilmemiş koronal sütür sinostozun en önemli işaretidir. 

Kapalı Endoskopik Kafatası Ameliyatı

Koronal kraniosinostoz da kapanmış koronal sütürün endoskopik kesim ile (diseksiyon) rahatlatma, bebeğin ön bıngıldak ve kapanmış taraftaki kulağın arası bir yerde küçük bir kesik ile gerçekleştirilir. Bütün vakalarda yenidoğanın saçının çok az bir kısmı kaldırılır. Daralmış (stenosed) sütür kemik kesici makas ve aletler ile çıkarılır. Geleneksel kraniosinostoz ameliyatlarının aksine yüzde ve göz çukurlarında şişlik görülmez ve hasta asgari düzeyde ağrı hisseder.  
 www.cranialtedavimerkezi.com adresimizdeki “yüzüstü aktiviteleri” kitapçığımızı indirerek oradaki tavsiyeleri uygulayın. Size çok yardımı olacaktır! (Yüzüstü Aktiviteleri için Tıklayın)

NUMARANIZI BIRAKIN, ARAYALIM