Cranial Tedavi Merkezi LTD. ŞTİ. olarak tüm şubelerimiz kuruluşumuzdan beri özenle dezenfekte edilip alkollü mendil, spray ve hand sanitizer gibi dezenfektanlar ile sterilize edilmektedir.
HEMEN ARA

Sagital sutür sinostoz (sagittal suture synostosis) en çok rastlanan tek sutür (kapalı) sinostoz tipidir ve ağırlıklı olarak erkek yeni doğanları etkilemektedir.

Sagital sutür sinostoz (sagittal suture synostosis) en çok rastlanan tek sutür (kapalı) sinostoz tipidir ve ağırlıklı olarak erkek yeni doğanları etkilemektedir. Kapalı sutür kafatasının üst kısmındaki orta hatta bulunmaktadır. Yumuşak nokta olan bıngıldaktan kafanın arkasına kadar uzanır. Sagital sinostoz'un neden olduğu kafa şekli uzun ve dardır. Skafosefali (scaphocephaly) olarakta bilinir. Kafa bu uzun ve dar yönde büyürken başın arkasında göze çarpan, belirgin bir çıkıklık, sivrilik ve alın kısmında da öne doğru ilerleyen bir çıkıntı oluşur. Beynin anormal büyümesine ya da gelişimine engel olma riski düşüktür. 

 
Sagital Sutür Sinostozden dolayı Endoskopik Kraniyektomi ameliyatı sonrasında STARband ortez kask tedavisi görmüş bir hastamız.

Öncesi
Kapalı sutür kafatasının üst kısmındaki orta hatta bulunmaktadır.
Sonrası
Sagital kraniosinostozun endoskopik tedavisi iki küçük kesikten yapılır.

Kapalı Endoskopik Kafatası Ameliyatı

 

Sagital kraniosinostozun endoskopik tedavisi iki küçük kesikten yapılır. Kesiklerden birisi ön bıngıldağın hemen arkasında ve diğeri de yeni doğanın kafatasının daha arkasına doğru yer alır. Endoskoplar etkilenmiş sütürde dahil olmak üzere kafatasının üst ve alt kısımlarını açığa çıkarmak için kullanılır. Ayrıca, endoskopik yardım ile, ilgili kemik çıkarılır. Bu sayede bebeğin serbest bırakılan beyninin ve kafatasının büyümesi ve normal şeklini geri kazanması sağlanmış olur.  

 www.cranialtedavimerkezi.com adresimizdeki “yüzüstü aktiviteleri” kitapçığımızı indirerek oradaki tavsiyeleri uygulayın. Size çok yardımı olacaktır! (Yüzüstü Aktiviteleri için Tıklayın)

NUMARANIZI BIRAKIN, ARAYALIM

CRANIAL Teknisyenleriyle görüşmek için numaranızı bize gönderin.