Cranial Tedavi Merkezi LTD. ŞTİ. olarak tüm şubelerimiz kuruluşumuzdan beri özenle dezenfekte edilip alkollü mendil, spray ve hand sanitizer gibi dezenfektanlar ile sterilize edilmektedir.

Fatma Nur Çetinel: "Evde egzersizlerimize devam ediyoruz. Fakat tortikolisi düzelince kafatası asimetrisi de duzelir denmesine rağmen herhangi bir düzelme olmadı."

Merhaba! Cranial ailesine yeni katılan bir anne olarak, çocuğum için en doğru şeyi yapmanın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istedim. Biz henüz 7 ay önce ikizlerimiz Eda Nur & Ela Nur ile çekirdek aile olabilmeyi başarmış yeni birer anne babayiz😊hikâyemiz biraz uzun ama örnek olabilmek adına detay yazmaktan cekinmiyorum. Tüm annelere ve özellikle ikiz annelerine faydamiz olur umarim😊 çok uzun ve mesakatli bir süreçten sonra kizlarimiza kavustuk. O kadar zor evreleri atlattiktan sonra kizlarimi kucağıma almisken daha zor bir durumla karşılaşacağımizi dusunmemistim. Tabiki bugunumuze binlerce şükür ! Yaradan daha zor durumlardan korusun tüm yavruları...
Hep ikiz isteyen bir cifttik. Dualarimiz kabul oldu ancak daha çok ikizlerin karşılaştığı sendromlar bizi oldukça üzdü. 32 haftalik iken dogdular. Doğum kiloları çok düşüktü. Eda Nur 30 gün Ela Nur 48 gün kuvezde kaldı. Erken doğumun,ikiz gebeliğin ve kuvezde kalmanın olumsuz etkilerini Ela Nur'da yaşamaya başladık. Bebeğimiz sürekli sağ tarafa yatma eğilimi gösteriyor sola yatirdigimizda ağlıyor rahatsız oluyordu ayrıca kafasında da hafif bir asimetri vardı. Bu durumu 2 aylıkken anne baba olarak farkettik fakat, doktorumuz muayenede herhangi bir bulguya rastlamadigi için durumu bizim fazla hassasiyetimizle acikladi. 3. Ve 4. Ay geçti Bebeğimiz de hala aynı sıkıntı devam ediyordu doktorumuz da ısrarla önemli birsey olmadığını söylüyordu. Farklı bir doktora gittik. O da aynı şeyi soyledi. 4. Ayın içindeyken tesadüfen ikizleri olan bir arkadaşımızla karşılaştık, o da bebeklerinin birinde aynı durumun olduğunu ve mutlaka bir fizik tedavi uzmanına gostermemizi tavsiye etti. Ertesi gün hastaneye gittiğimizde TORTİKOLİS (eğri boyun sendromu) ile tanışmış olduk. Ve bu sendromun 3 boyutlu olduğunu Ela Nur'un en düşük düzeydeki cinsiyle mücadele ettiğini öğrendik. Yani gittiğimiz 2 çocuk doktoru yaptıkları boyun muayenesinde herhangi bir şişlige denk gelmediği için tortikolis ihtimalini dusunemediler. 2 hafta fizik tedaviye giderek boyuna yapılan masaj ve egzersizlerle tortikolisten kurtulduk. Evde egzersizlerimize devam ediyoruz. Fakat tortikolisi düzelince kafatası asimetrisi de duzelir denmesine rağmen herhangi bir düzelme olmadı. İkiz oldukları için ister istemez karşılaştırma yapıyor insan. Dolayısıyla aradaki fark büyük. Bayram tatilinde internet araştırması yaptım ve Cranial'i kesfettim. Selin hanimla ilk tlf görüşmesini eşim yaptı daha ilk görüşmeden kafamizdaki soru işaretlerinin cogunu giderimis olduk. Bir hafta sonra iki bebeğimiz le beraber olcume gittik. Eda'nin değeri 1 çıkarken Ela'nin 12 cikti😕 boylece PLAGIOSEPHALY ile tanismis olduk.Selin hanımın açıklamaları ve ilgisi sayesinde kask tedavisi bize daha sempatik gelmeye basladi😊zaten çocuğumuzun sağlığı için ne gerekiyorsa yapmaya hazır gitmiştik. Klinikte diğer anneler babalar ve çocuklarını görünce yalnız olmadığınızı anlıyorsunuz zaten Selin hanim da desteğini 7/24 esirgemiyor. Kaskimizi takali henüz 3 gün oldu. Ela Nur çok mutlu. Hatta kesintisiz 4/5 saat uyuyor sanki daha rahat. Ayrıca o kadar sevimli oldu ki bu kask ile😊 tüm çocukların da dikkatini çekiyor anne bana da alalım diyenler var😀 günlük hayatından fotoğraflar da koyuyorum. kask hiçbir hareketini etkilemedi.5 gunluk alistirma sürecini de 1 gun erken tamamlayacagiz. Çocuğumuz gülüyor ya içimiz çok rahat! Teşekkürler Selin Hanim sayenizde...
Gelişim sürecinin de paylaşacağım. Anneler babalar eğer az da olsa bir şüphesiz varsa Cranial ile tanışın derim. Herkese sağlıklı günler. ..

 

Orijinal facebook gönderisi için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1532959663396288&set=o.196253630558604&type=3&theater

www.cranialtedavimerkezi.com adresimizdeki “yüzüstü aktiviteleri” kitapçığımızı indirerek oradaki tavsiyeleri uygulayın. Size çok yardımı olacaktır! (Yüzüstü Aktiviteleri için Tıklayın)

NUMARANIZI BIRAKIN, ARAYALIM

CRANIAL Teknisyenleriyle görüşmek için numaranızı bize gönderin.