Merkez: 444 7 019
İstanbul-İzmir-Ankara-Gaziantep
Pzt-Cu: 9:00 - 17:00 / Ct:9:00-15:00
444 7 019 İLETİŞİM

ÖZLEM KABADAYI

HEMEN ARA

Merhaba; benim kızım şu anda 10 aylık. Kafatasındaki asimetriyi 4 aylıkken farkettik. Çocuk doktorumuza durumu sorduğumuzda önemli değil geçer dedi. Size de böyle söylendiyse zaman kaybetmeyin geçmiyor. Hatta daha da kötüye gidiyor. Düzelir umuduyla 3 ay bekledik. Sonuç olarak başka bir çocuk doktoruyla çalışmaya başladık ve ilk randevumuzda bizi beyin cerrahisine yönlendirdi. Tomografi çekildi, cerrahi müdahale hakkında konuşuldu ve bizim psikolojimiz yerle bir oldu. İnternetten yaptığım araştırma sonunda bu kaskla bu sorun çözülebiliyormuş. Biraz maliyetli ama kuzucuğumun sağlığının yanında hiçbir önemi yok. Özellikle de ameliyat senaryosunu duyduktan sonra... Telefonda geniş çaplı bilgi aldıktan sonra eşimle değerlendirdik ve birkaç gün sonra randevu alıp Cranial'e gittik. Ölçümleri yapıldı. 24 mm. Aşırı asimetri sonucunu gördük aynı gün kask tedavisine start verdik. 3. Kontrolümüzde asimetrinin 18 mm.'ye gerilediğini öğrendik ve çok mutlu olduk. Eğer geç kalmamış olsaydık 3-4 ay sürecek kask tedavimiz şuanda 7-8 ay sürecek. Keşke daha erken, bilinçli bir çocuk doktoru tarafından bilgilendirilseydik.
Kaskı ilk taktığımızda çok korktum. Çünkü kızım başına şapka bile taktırmıyorken bu kaskı nasıl kabul edecekti. 3 günde alıştı ve şuanda hiç sorunumuz yok. Kaskla ilgili her türlü konuda karşılaşabileceğiniz her şey web sitesinde harfi harfine yazıyor. Herhangi bir sürprizle karşılaşmıyorsunuz. Sıra dışı bir durum olsa dahi teknikerimize her zaman ulaşabiliyor olmamız ayrıca içimizi rahatlatıyor. Teknikerimiz işine son derece saygı duyan, profesyonel ve pozitif yaklaşımıyla kafanızdaki soru işaretlerini kısa bir süre içerisinde yok ediyor. 
Kask tedavimizde 3. Ayımıza girdik. 9 Ocakta 4. Kontrol randevumuz var umarım yine güzel haberler alırız.
Eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysanız benim tavsiyem kesinlikle zaman kaybetmeyin. Bu durumda önemli olan tek şey zaman faktörü. Tüm kuzucuklar için sağlık diliyorum..

NUMARANIZI BIRAKIN, ARAYALIM

CRANIAL Teknisyeni ile görüşmek için numaranızı bize gönderin..