Merkez: 444 7 019
İstanbul-İzmir-Ankara-Gaziantep
Pzt-Cu: 9:00 - 17:00 / Ct:9:00-15:00
444 7 019 İLETİŞİM

TUĞÇE DİKİCİ YILDIRMAZ

HEMEN ARA

Herkese merhaba. Acıbadem Maslak Hastanesi'ndeki pediatri doktorumuzun tavsiyesi ile Cranial Merkezi'ne yönlendik.İ yi ki de yönlenmişiz.Oğlum Berkay'da tepeden bakıldığında yüksek oranda bir asimetri vardı. Diğer adıyla plagiocephally.
Anlatılan tedavi çok kolay değildi, kaskı günde 2 saat ile başlayıp yaklaşık 4 günün sonunda gün içinde 23 saat bebeğin başında tutacağımız söylenmişti.Oğlum çok terleyecekti ve her akşam banyo yaptırmak zorundaydık. Acaba oğlumu boş yere mi zorlarım diye çok düşündüm. Ancak, ileride özellikle okula başladığında bu yamuklukla diğer çocukların alay etme ihtimallerini, oğlumun ergenlik çağında özellikle kız arkadaş arayışına gireceği dönemde karşılaşabileceği zorlukları, daha da ilerde ola ki saçları dökülürse kafatasının yamuk yapısının daha da açığa çıkacağını vb.. düşününce tedaviye başlamaya karar verdik.
İyi ki de öyle yapmışız.Selin Hanım'ın son derece özverili yaklaşımıyla, tedaviyi 3,5-4 ay gibi nispeten kısa sürede başarılı şekilde tamamladık. Kendisini ne zaman arasam ulaştım, yönlendirme ve tavsiyelerini bizden hiç esirgemedi. Eşim de ben de, başta Selin Hanım olmak üzere, Cranial Merkezi'ne çok teşekkür ederiz.Böyle bir tedaviyi Türkiye'ye getirmeselerdi, oğlum hayatı boyunca bu sorunla yüzleşmek durumunda kalacaktı.
Bu yazıyı okuyanlara tavsiyem, ihtiyaç var ise kesinlikle tedaviyi yaptırmanızdır.Zaten eğer ihtiyaç yoksa, Selin Hanım sizi asla tedaviye yönlendirmeyecektir.Kontrollerimize giderken bizzat şahit olduğum, annesinin şekil bozukluğuna sahip olduğunu düşünerek getirdiği bir kız bebeğinin ölçümleri makul aralıkta çıktığından, tedaviye ihtiyaç olmadığı şeklinde geri gönderilmesidir.Cranial Merkezi'ne şekil bozuklukları tedavileriyle ilgili sonuna kadar güvenebilirsiniz.

NUMARANIZI BIRAKIN, ARAYALIM

CRANIAL Teknisyeni ile görüşmek için numaranızı bize gönderin..